۱۳۹۶/۱۲/۲۶ تعداد بازدید: ۱۴۳

print

تشکیل شورای معادن استان خراسان شمالی با حضور مدیر کل منطقه شمال شرق و سرپرست نمایندگی خراسان شمالی

دومین جلسه شورای معادن استان خراسان شمالی در محل سالن جلسات استانداری با حضور استاندار و سایر اعضای شورا همچنین جناب آقای دکتر قوامی نماینده محترم شهرستان اسفراین در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل و تیم فنی فصلنامه علوم زمین زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق برگزار گردید.

به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی این فصلنامه علوم زمین، دکتر طاهری در شورای معادن خراسان شمالی گزارشی از فعالیت ها و عملکرد فصلنامه علوم زمین زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق در استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی ارائه نمود و همچنین به شرح مواردی از فعالیت های اکتشافی و زمین شناسی انجام شده در استان خراسان شمالی و در راستای اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به شرح ذیل پرداخت.

– انجام عملیات ژئوفیزیک هوایی به طول ۱۸۳۰۰ کیلومتر خطی تا کنون

– انجام علمیات اکتشافی و حفاری در آخرین سایت در حال حفاری در منطقه کرات دهنه شیرین شهرستان صفی آباد که در عمق ۵۳ متری شروع کانی سازی مشاهده شده است که ادامه حفاری در دستور کار قرار گرفته است. در مجموع تا کنون حدود ۲۰۰ متر حفاری در این منطقه صورت پذیرفته است.

– شروع تهیه نقشه یکپارچه گسل های استان و زمین شناسی نوار مرزی (توتلی و غلامان با مقیاس ۱:۱۰۰٫۰۰۰ و غلامان ۱:۲۵۰٫۰۰۰ که با چاپ این نقشه ها کل نقشه های زمین شناسی استان در این مقیاس ها کامل می گردد.

در پایان  این جلسه  مهندس صالحی  استاندار خراسان شمالی و دکتر قوامی نماینده مجلس شورای اسلامی از روند فعالیت های فصلنامه علوم زمین منطقه شمال شرق در استان خراسان شمالی، قدردانی کردند همچنین مهندس صالحی ضمن تاکید در جهت تسریع و ادامه ی مطالعات زمین شناسی و اکتشافی در این استان  قول داد مکان مناسبی جهت دفتر نمایندگی در استان در نظر گرفته شود و در پاسخ حضور نماینده فصلنامه علوم زمین و سرپرست دفتر بجنورد در شورای معادن استان اظهار داشت “با افتخار از حضور نماینده سازمان در شورای معادن استان استقبال می کنیم”.

جلسه مذکور با تنظیم صورتجلسه از فعالیت های سازمان و تاکید بر تسریع عملیات اکتشافی پایان یافت.

 

 

 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای فصلنامه علوم زمین محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.